Priekopník Bitcoinu Hal Finney nemôže byť Satoshi Nakamoto! Vyšetrovateľ Jameson Lopp tvrdí, že má dôkaz

Zdieľaj

Nové vyšetrovanie naznačuje, že Hal Finney nie je Satoshi Nakamoto. Vyšetrovateľ Jameson Lopp zhromaždil archivované e-maily z roku 2010, dáta z desaťmíľového závodu v Kalifornii v roku 2009 a ďalšie dôkazy.

V kryptosvete je najväčšou záhadou identita tajomného zakladateľa Bitcoinu Satoshi Nakamota. Veľa špekulácií ako jedného z najpravdepodobnejších kandidátov spomína amerického vývojára Hala Finneyho.

Čína od decembra obmedzí vývoz grafitu, dôležité suroviny pre batérie

 

Roky sa špekulácie, že zosnulý počítačový vedec Hal Finney vytvoril Bitcoin, sa opierali o niekoľko indicií. FinneyBol prvým človekom okrem Satoshiho, ktorý si stiahol a spustil bitcoinový softvér a bol tiež prvým príjemcom BTC prevodu. Finney však túto teóriu popieral až do svojej smrti v roku 2014.

Jameson Lopp, samozvaný cypherpunk a spoluzakladateľ spoločnosti Casa na správu bitcoínov, sa podelil o nové dôkazy, ktoré túto teóriu ďalej spochybňujú. Týkajú sa závodu na 10 míľ v Santa Barbare v Kalifornii v sobotu 18. apríla 2009.

Hal Finney bol legendárny Cypherpunk, ale nebol to Satoshi. Dnes predkladám svoj výskum na podporu tohto tvrdenia.

Finney súťažil v „Santa Barbara Running Company Chardonnay 10 Miler & 5K,“ ktorá začala o 8:00 ráno štandardného tichomorského času a závod dokončil o 78 minút neskôr.

„Ukázalo sa, že raný vývojár bitcoínov Mike Hearn si počas tejto doby posielal e-maily so Satoshi sem a tam,“ vysvetlil Lopp s odkazom na archivované e-maily, ktoré Hearn v minulosti zverejnil:

Čo z toho všetkého môžeme určiť? Satoshi poslal e-mail Mikovi o 9:16 tichomorského času – 2 minúty predtým, ako Hal preťal cieľovú čiaru.

To by samozrejme mohlo byť ľahko vyvrátené, ak by sa za Satoshi Nakamotom skrývala skupina a Finney bol jej členom. Šetrenie to však údajne vyvracia:

Za celý čas, čo som skúmal Satoshiho, som ešte nenarazil na žiadny dôkaz, ktorý by naznačoval, že to bola skupina. Ak to bola skupina, potom všetci fungovali podľa rovnakého plánu spánku, konzistentného naprieč kódovými odovzdaniami, e-maily a príspevky na fóre.

Medzi ďalšie dôkazy patrí transakcia, ktorá sa tiež kríži s termínom závodu. Satoshi navyše podľa vyšetrovania pracoval na kóde a prispieval na rôzne fóra v čase, keď boj Hala Finneyho s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS) už ovplyvnil jeho schopnosť používať klávesnicu.

Lopp citoval príspevok z 22. augusta 2010 od manželky Hala Finneyho. Fran Finneyová uviedla, že sa pár zúčastnil Summitu Singularity 2010 v San Franciscu v dňoch 14.–15. augusta a že Finneyho tvrdý boj s ALS spomalil jeho písanie z „rýchlopaľby“ 120 slov za minútu na „pomalé zobanie.“

Bitcoin je na tom lepšie, keď Satoshiho identita zostáva neznáma. Človek môže byť kritizovaný a politicky napádaný. Mýtus obstojí v skúške času, vyjadril účet Jamson Race na X názor mnohých ďalších.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours