Zatiaľ čo Bitcoin rástol, prepadli sa technologické akcie šiestich gigantov tvoriacich až štvrtinu hodnoty indexu S&P 500

Zdieľaj

Big tech akcie tento týždeň zaznamenali úplne opačný cenový vývoj ako Bitcoin, ktorý začiatkom týždňa stanovil nové tohtoročné maximá. V stredu materská spoločnosť Google, Alphabet klesla o 9,5% v masívnom vymazaní 180 miliárd dolárov.

Celkom došlo k 280-miliardovému k prepadu kapitalizácie šiestich gigantických technologických firiem – Apple, Meta, Amazon, Alphabet, Nvidia a Tesla – ktoré dohromady, ete spolu s Microsofom, tvoria štvrtinu hodnoty indexu S&P 500.

Ceny akcií Amazonu, Nvidie a Meta klesli podľa Y Charts o 5,5 %, 4,3 % a 4,2 %. Pre materskú spoločnosti Google bola streda dňom s najväčším prepadom od vypuknutia pandémie COVID-19 v marci 2020.

Na akciových trzích sú tak prudké prepady oveľa väčšou udalosťou, než na kryptomarkete, kde sú úplne bežné. Nie je teda divu, že v kombinácii s napätou ekonomickou situáciou vyvolávajú obavy z hroziacej technologickej recezie.

Ide o najrozsiahlejší výpredaj technologických akcií za posledné mesiace, ktorý vyústil v päťmesačné minimum indexu S&P 500.

V Prahe je možné vidieť vzácne známky za pol miliardy

Tak to dopadá, keď sa prelomí niekoľko málo akcií, ktoré držia celý trh.

Firma k tomu ešte dodala, že investori do technologických akcií možno začínajú oceňovať recesiu. Bitcoin je niektorými analytikmi považovaný za aktívum, ktoré s technologickými akciami koreluje.

 

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours