Rimavská Sobota: Nemecká firma prinesie stovky pracovných miest

Zdieľaj

Spoločnosť Winkelmann, nemecký investor pôsobiaci v oblasti elektrotechniky, plánuje vytvoriť vyše 480 pracovných miest v štátom pripravovanom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote.

„S firmou sme v kontakte niekoľko mesiacov, naposledy sme rokovali v januári. Malo by ísť o vytvorenie 480 až 500 pracovných miest,“ uviedol Šimko. Ako dodal, v najbližších dňoch by zástupcovia firmy mali spoločne s vládnymi predstaviteľmi v Rimavskej Sobote podpísať memorandum o spolupráci.

Apple Keynote ukázal evolúciu na silu s príchuťou nútenej ekológie

Strategický priemyselný park v Rimavskej Sobote má vzniknúť v severnej časti v blízkosti križovatky ciest I/16 a I/72 na ploche viac ako 84 hektárov. Celkové náklady na prípravu technickej infraštruktúry štát odhaduje na takmer desať miliónov eur bez DPH.

Sulík mal minulý rok investora „na udičke“

Vláda už v priebehu leta 2022 rozhodla o pridelení osvedčenia o významnej investícii Priemyselnému parku Rimavská Sobota. Cieľom investičného projektu je príprava strategického územia „Priemyselný park Rimavská Sobota“ s plánovanou výmerou 164,83 hektára.

Richard Sulík vtedy uviedol, že v súvislosti s uvedeným projektom rokujú s jedným veľmi zaujímavým investorom. „Je na udičke, ešte sa trochu trepe,“ povedal a zároveň potvrdil, že ich tam čaká „veľmi veľa roboty“.

„Ak to klapne, tak sa bavíme o veľmi peknej veci, samozrejme, nie v rozsahu ako Volvo,“ zhodnotil, informovala SITA. Pôvodne išlo o bavorskú firmu Ziegler Group, ktorú však nahradila spoločnosť Winkelmann.

S výstavbou štátneho priemyselného parku v Rimavskej Sobote by sa malo začať v druhom štvrťroku 2023, pričom projektová dokumentácia by mala byť spoločnosti MH Invest odovzdaná v prvom štvrťroku 2023. Posun predpokladaného termínu môžu však spôsobiť výhrady a zmeny v projekte na základe prípadných požiadaviek investora.

„V tejto dobe prebieha dokončovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie. Dokumentácia sa pripomienkuje a konzultuje s budúcimi zhotoviteľmi, najmä spoločnosťou Stredoslovenská distribučná a Slovenským plynárenským priemyslom. Rovnako v súbehu prebieha konanie posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA), ktoré by malo byť ukončené v prvom kvartáli 2023 právoplatným rozhodnutím,“ priblížila MH Invest pre TASR.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours