Haloweenská noc si žiada „horory“ z crypta, ako sú desivé príbehy stratených peňaženiek a nemŕtvych jednotiek

Zdieľaj

Od náhodných zmazaní po záhadné prázdne hrobky a výsadky do vzduchoprázdna bez spiatočnej letenky.., stratené bitcoinové príbehy sú plné skutočných hrôz, ale aj nečakaných zvratov a mnohé už navždy tým, ktorí ich zažili, pripomínajú potrebu bezpečnostných opatrení v kryptovete.

V desivých zákutiach a temných okrajoch, ďaleko z dosahu nablýskaných highlightov kryptosektora, kde sa nadšenie prichádzajúcich nezriedka mení na des, kolujú zvesti o stratenom šťastí. Sú príbehy, ktoré, hoci zaplatené investorskou krvou, slúžia ako nemá pripomienka obozretnosti a sebavzdelávania pred vstupom do modravej žiary digitálneho sveta peňazí.

Beda tomu, kto vkročí bez toho, aby tieto pravidlá poznal a akceptoval. Toho čakajú nemilé skúsenosti, a tie ho určite ešte dlho potom budú strašiť v tých najhorších nočných morách. Haloweenská noc nie je len každoročnou pripomienkou bitcoinového whitepaperu, ale môže byť súčasne ozvenou bitcoinových nemŕtvych coinov a zúfalých duší, ktorým kedysi patrili.

CME šliape na päty Binance, najväčšej kryptomenovej burze sveta: Otvorený úrok vzrástol na 3,54 miliárd USD

7 500 BTC môžeš mať dnes, ale čo ti z nich zostane zajtra, keď si nedáš pozor? Brit James Howells v roku 2013 premenil tieto mince na zombies, keď omylom zahodil svoj pevný disk. Ten je teraz stále pochovaný, a to aj s nemŕtvymi coinmi, ktoré navždy odpočívajú, ale nikdy už neodídu. Ich cena by dnes mohla byť asi štvrť miliardy dolárov.

Príbehy zúfalcov písal aj pán programátor Stefan Thomas zo San Francisca. Svoju digitalnú peňaženku mal, ale heslo k nej akosi zabudol. Potom 8 z desiatich pokusov o odomknutie krypty vyčerpal. A čo tým dosiahol? Mal 7 002 jednotiek BTC, ale ostali mu len oči pre plač, keď si uvedomil, že len krok ho delí od uvrhnutia do večného zatratenia. Vďaka tomu skamenel. S prstom na klávesnici za desivo modravého svitu monitora sedí a navždy spytuje svedomie. Prečo len Iron Key HDD musel použiť?

Ako vraj v staroveku končili najbližší otroci faraónov, skončili aj bitcoiny spoločnosti QuadrigaCX. Šéf kryptoburzy sa na výlet vydal a táto cesta spečatila jeho tragický osud. Medové týždne skončili skôr, ako pôvodne plánoval, keď Geralda Cottena postihla náhla smrť. Do hrobu si so sebou vzal kľúč a tým všetky bitcoiny burzy QuadrigaCX naždy do očistca uvrhol.

Niektoré príbehy sú záhadné a vzbudzujú obavy z príchodu nemŕtvych späť do ríše živých. Tam kdesi v tme bola kedysi sieť utkaná z hodvábu a na nej cestovali mnohí. Jemná, no smrtiaca mohla sa zdať. Ross Ulbricht tú cestu najlepšie poznal a na opúvajúcu sa smrť bol za to odsúdený. V ponurej realite zakliaty súbor zostal zanechaný a 5 rokov ticho spal. Nakoniec však po piatich rokoch opustil svoju hrobku a keby to bola báseň, tak by sa iste vydal bohvie kam. Isté je, že jeho zmŕtvychvstanie nebola náhoda, ale niekto musel ťažkú ​​rakvu z veľkej hĺbky vykopať.

Je mnoho tých, po ktorých zostali len temné osudy v kryptosvete, ako sú príbehy z crypta. Sú to pády do temnôt v dôsledku straty pozornosti či nedbalosti, ale aj čírej neznalosti. Sú to výpravy na zlé adresy a sú to prípady, keď dôvera bola pošliapaná a zradená. Pokiaľ sa vydáte do tohto sveta nepripravení, ľahko sa k nim pripojíte.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours