CME šliape na päty Binance, najväčšej kryptomenovej burze sveta: Otvorený úrok vzrástol na 3,54 miliárd USD

Zdieľaj

S pomyselným otvoreným úrokom (OI) vo výške 3,54 miliardy dolárov je teraz CME druhou najväčšou futures burzou bitcoinov. Analytici sú rozdelení v otázke, či vzostup CME predstavuje zvýšený inštitucionálny nákup.

Nominálny otvorený záujem na CME vzrástol na 3,54 miliardy dolárov, čo je druhá najvyššia hodnota medzi burzami ponúkajúcimi obchodovanie so štandardnými a perpetuálnymi bitcoinovými futures. Otvorený úrok sa vzťahuje k hodnote v amerických dolároch viazanej na počet aktívnych alebo otvorených zmlúv.

Hardwarová peňaženka Ledger zavádza cloudový nástroj pre obnovu seedov 3 strany, ktorý „nie je ako KYC”

Štandardný bitcoinový futures kontrakt CME je ekvivalentný 5 BTC, zatiaľ čo mikro kontrakt má veľkosť jednej desatiny BTC. Štandardné éterové futures majú veľkosť kontraktu 50 ETH, zatiaľ čo mikro futures sú ekvivalentné jednej desatiny ETH. Väčšina otvoreného záujmu pri offshore burze Binance sa sústredí skôr na perpetual futures než na tradičné futures kontrakty. Perpetuals sú futures bez expirácie a používajú mechanizmus miery financovania na udržanie súladu so spotovou cenou.

Regulovaná Chicago Mercantile Exchange (CME) šplhá na rebríčku najväčších platforiem pre obchodovanie bitcoinových futures vďaka stúpajúcemu otvorenému záujmu pripomínajúcemu ranej fázy bull runu v rokoch 2020 až 2021. Ešte pred niekoľkými týždňami bola CME v tejto metrike na 4. mieste, teraz je už na druhom a šliape na päty Binance.

Otvorený záujem o futures kontrakty CME vysporiadané v hotovosti nedávno prvýkrát v histórii prekonal hranicu 100 000 BTC. Podobne podiel CME na trhu termínovaných obchodov BTC vzrástol na nové historické maximum 25 %.

Neregulovaná burza Binance sa môže pochváliť otvoreným úrokom v hodnote 3,83 miliardy dolárov. To je o 8 % viac ako CME. Binancia sa však dostáva do ďalších potenciálnych problémov kvôli žalobe SEC. Regulátor cenných papierov v USA začal vynucovacie akcie proti Binance a Coinbase v júni.

 

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours