Bitcoinová sieť bleskových platieb Lightning Network je v rozmachu. Využitie rástlo o 1 200 percent za 2 roky

Zdieľaj

Podľa dát čisto bitcoinovej burzy River zvýšené používanie Lightningu bude hrať kľúčovú úlohu v tom, aby sa bitcoiny stali lepším prostriedkom smeny.

Pokiaľ ide o nadšencov do Bitcoinu, máloktoré riešenie budí taký ohlas a nadšenie, ako platobná sieť Lightning Network. Ide o veľmi rýchlu a lacnú alternatívu hlavného blockchainu BTC, ktorá funguje ako tzv. 2. vrstva, čo znamená, že platby bežia mimo hlavnej siete.

Za posledné 2 roky platobná vrstva zaznamenala odhadovaný 1 212 % nárast využitia. K brutálnemu vzostupu došlo v auguste, kedy bolo vykonaných približne 6,6 milióna transakcií, čo je výrazný skok oproti 503 000 transakciám v auguste 2021.

Volvo pri Košiciach uvažuje o dvojnásobnom počte výroby áut

Analytik River Research Sam Wouters vysvetlil, že skokový nárast smerovaných transakcií – ktoré využívajú viac ako dva uzly na uľahčenie prevodu – nastal napriek 44% poklesu ceny Bitcoinu a podstatne menšiemu záujmu o BTC na základe dát z online vyhľadávania.

Že nikto nepoužíva Lightning, by teraz malo byť mŕtvym memom, uviedol Wouters a dodal: Je čas venovať pozornosť neuveriteľnej práci toľkých ľudí v priestore.

Rozmach Lightningu do určitej miery odráža to, že sa BTC stáva stále viac používaným na drobné platby. To potvrdzuje priemerná hodnota transakcie, ktorá v auguste predstavovala okolo 44 700 satoshi (cca 273 korún).

Podľa burzy počet používateľov v septembri dosahoval stvorky tisíc až 1,1 mil.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours