Bitcoin po právnom víťazstve Ripple útočí na 30 000 dolárov! Sec sťahuje žalobu proti Garlinghouseovi a Larsenovi

Zdieľaj

Bitcoin po právnom víťazstve Ripple útočí na 30 000 dolárov! Sec sťahuje žalobu proti Garlinghouseovi a Larsenovi

Dlhotrvajúca kapitola súdnej ťahanice medzi americkým regulátorom cenných papierov a spoločnosťou Ripple má prekvapivý zvrat a zdanlivý koniec. Sec sa vzdáva veľkej časti prípadu a kryptomarket vykazuje pozitívnu reakciu. Nejasajte však predčasne…

Bitcoin dnes naráža na psychologickú rezistenciu na úrovni okolo 30-tisíc dolárov za jednotku. Aktuálne sa (po bleskovom – v tejto chvíli neúspešnom – otestovaní 30 000) obchoduje na 29 800 dolároch. To zodpovedá 5% rastu za posledných 24 hodín.

Cena bitcoinu a krypta sa po mesiacoch stagnácie odtrhla. K smútku držiteľov

Na zelenej vlne je aj zvyšok kryptomarketu, hoci v tejto chvíli nejde o žiadne závratné cifry, na aké je krypto trh raz za čas zvyknutý. Medzi dnešnými víťazmi je aj XRP s 8% rastom.

XRP prekonal 0,50 dolára v reakcii na právnu výhru vedenia spoločnosti Ripple. Občianskoprávny súdny spor proti manažérom Ripple prebiehal od decembra 2020.

V správe podanej 19. októbra na okresnom súde USA pre južný okres New Yorku SEC oznámila súdu, že strany zapojené do prípadu proti spoločnosti Ripple „sa dohodli na zamietnutí žaloby s výhradou,” čo naznačuje, že nie je potrebné plánovať nadchádzajúce súdne konanie.

Sec tak upustila od stíhania voči generálnemu riaditeľovi Ripple Bradovi Garlinghouseovi a predsedovi predstavenstva Chrisovi Larsenovi. V podaní nebolo uvedené, že SEC upúšťa od svojho občianskoprávneho konania proti samotnej spoločnosti Ripple, ktoré bolo tiež podané v roku 2020, avšak sa tu uvádza:

SEC a Ripple majú v úmysle stretnúť sa a dohodnúť sa na potenciálnom harmonograme briefingu s ohľadom na nevyriešený problém v prípade – aké nápravné prostriedky sú vhodné proti Ripple za porušenie oddielu 5 s ohľadom na jeho inštitucionálny predaj XRP – as úctou požiadať do 9. novembra 2023 navrhnúť Súdu takýto rozvrh alebo, ak sa strany nemôžu dohodnúť, požiadať Súd o rozvrh inštruktáže na spornom základe.

Ako Kryptohodler informoval skôr, súd už zamietol predbežné odvolanie SEC proti rozsudku, ktorý rozhodol, že predaj XRP na sekundárnych trhoch nepredstavuje neregistrovanú ponuku cenných papierov. Súčasne však rozsudok uviedol, že to neplatí pre priamy predaj inštitucionálnym investorom.

Hlavný právny riaditeľ Ripple Stuart Aldeorty tento krok nazval „kapituláciou zo strany SEC.“

Generálny riaditeľ Ripple Brad Garlinghouse potom uviedol:

So všetkou vážnosťou sa na mňa a Chrisa (v prípade, ktorý nezahŕňal žiadne tvrdenie o podvode alebo zavádzajúcom vyhlásení) zamerala Komisia pre cenné papiere a burzy v bezohľadnej snahe osobne zničiť nás a spoločnosť, na ktorej vybudovaní toľko ľudí tvrdo pracovalo viac ako desať rokov.

Komisia pre cenné papiere a burzy opakovane upierala zrak, zatiaľ čo sa tajne stretávala s ľuďmi ako SBF – a znova a znova zlyhávala pri ochrane amerických spotrebiteľov a podnikov. Koľko miliónov dolárov daňových poplatníkov bolo premrhaných?!
Je to dobrý pocit byť konečne ospravedlnený.

Začalo sa pochopiteľne špekulovať, prečo sa SEC rozhodla po takmer troch rokoch zrušiť obvinenie, pričom súd mal začať v apríli 2024. Katherine Kirkpatrick, hlavná právna riaditeľka Cboe Digital, navrhla, že stiahnutie žaloby proti Garlinghouseovi a Larsenovi by mohlo skrývať plány SEC odvolať sa proti súdnemu rozhodnutiu z júla, že XRP nie je cenný papier.

To by inak bolo možné až na konci celého súdneho procesu a po celú dobu by ďalšie spoločnosti, vrátane Coinbase a Binance, mohli na rozsudok odkazovať vo svojich samostatných súdnych procesoch proti anti-krypto ťaženiu komisie.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours