Binancia menuje Richarda Tenga generálnym riaditeľom! Changpeng Zhao bol donútený odísť z čela kryptoburzy

Zdieľaj

Binancia sa dohodla s americkou vládou v prípade žaloby ministerstva spravodlivosti ohľadom nedostatku dodržiavania predpisov v oblasti prania špinavých peňazí. Najväčšou zmenou sa zdá byť odchod zakladateľa Changpenga Zhaa (CZ) z pozície generálneho riaditeľa najväčšej kryptoburzy sveta.

Changpeng Zhao priznal, že z jeho strany došlo k pochybeniam a oznámil, že odstupuje zo svojej funkcie generálneho riaditeľa Binancie. Uviedol:

Dnes som odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Binance. Priznávam, že to nebolo ľahké, čo sa týka emócií. Ale viem, že je to správne. Urobil som chyby a musím za ne niesť zodpovednosť. Je to najlepšie pre našu komunitu, pre Binancie i pre mňa samotného. Binancia už nie je dieťa. Je čas, aby som ju nechal chodiť a behať.

CZ a Binance pristupujú na dohodu s ministerstvom spravodlivosti kvôli údajnému porušovaniu predpisov proti praniu špinavých peňazí (AML) a financovaniu terorizmu. Výsledné vysporiadanie bude spoločnosť stáť 4,3 miliardy dolárov.

Nemecké financie sú rozhodnutím ústavného súdu v kríze, vláda nemôže zadotovať priemysel

S potešením oznamujeme, že sme dosiahli riešenie s niekoľkými americkými agentúrami súvisiacimi s ich vyšetrovaním. To nám umožňuje obrátiť stránku na náročnú, ale transformujúcu kapitolu učenia, ktorá nám pomohla stať sa silnejšou a ešte bezpečnejšou platformou.

Dohoda navyše zabráni Zhaovi stáť v pozícii šéfa či konateľa akejkoľvek kryptomenovej spoločnosti. Okrem toho Zhao zaplatí pokutu 50 miliónov dolárov, ktorá bude vymeraná priamo jemu. Nebude sa však musieť vzdať svojich akcií a zrejme si neodpyká žiadny trest.

Novým CEO Binance sa stáva doterajší šéf pre regionálne trhy mimo Spojené štáty Richard Teng. Jeho povýšenie súčasne s oznámením dohody potvrdil CZ, ktorý uviedol:

Richard je vysoko kvalifikovaný líder a vďaka svojim viac ako tridsaťročným skúsenostiam v oblasti finančných služieb a regulácie vykoná spoločnosť ďalším obdobím rastu. Zabezpečí, aby spoločnosť Binance dosiahla ďalšiu fázu bezpečnosti, transparentnosti, dodržiavania predpisov a rastu.

Nový šéf Binance sa tiež poďakoval za dôveru prejavenú jeho vymenovaním do pozície CEO najväčšej svetovej kryptoburzy podľa objemov, ktorú podľa svojich slov prijíma s pokorou. Zdôraznil, že platforme vkladá svoju dôveru cez 150 miliónov zákazníkov a on túto ich dôveru nemieni sklamať.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours