Až 380 nových pracovných miest na východnom Slovensku!

Zdieľaj

Na návrh podpredsedníčky vlády SR a ministerky hospodárstva Denisy Sakovej vláda SR na svojom rokovaní v pondelok 20. novembra 2023 schválila dve investičné pomoci vo forme úľavy na dani z príjmov, ktoré prinesú do regiónu východného Slovenska 380 nových pracovných miest. Vláda tak pokračuje v ambícií znižovať regionálne rozdiely a posilňovať kraje s vysokou nezamestnanosťou.

Denisa Saková po rokovaní vlády uviedla:  „Vo vláde budeme podporovať všetkých investorov a nielen veľkých. Preto pokračujeme v ďalších rokovaniach o investičných zámeroch do všetkých oblastí Slovenska. Budeme taktiež sledovať už rozpracované investície a našou snahou je dostať ich do takej kondície, aby neustále rástla nielen naša ekonomika, ale aj zamestnanosť a platy. Preto sa budeme usilovať aj o investorov, ktorí budú prinášať inovatívne technológie zamerané nielen na automobilový priemysel.“

Rýchle nabíjanie elektromobilov na Superchargeroch môže byť drahšie. Tesla má chystať kontroverzný poplatok

Investičná pomoc vo výške 17,5 mil. eur vo forme úľavy na dani bola schválená pre spoločnosť FTE automotive Slovakia, s. r. o., ktorá sa v Malom Šariši zameriava na výrobu automobilových dielov pre prevodovky a pohonné jednotky, hydraulických spojok, či bŕzd a snímačov. Cieľom investičného zámeru spoločnosti je diverzifikácia súčasnej produkcie a spustenie výroby nových komponentov – pôjde o výrobu vzduchotechnických a tepelnoizolačných riešení a vysokonapäťových modulov chladiacej kvapaliny pre elektromobily. Investícia a rozšírenie produkcie tak prinesie do lokality Malého Šariša až 365 nových pracovných miest.

Spoločnosti Kuenz – SK, s. r. o. bola schválená rovnako investičná pomoc vo forme úľavy na dani vo výške 2 mil. eur. Závod sídliaci v priemyselnom parku Kechnec tak rozšíri svoju kapacitu existujúcej prevádzkarne zameranej na výrobu veľkokapacitných dvíhacích a manipulačných zariadení a prinesie prácu v okrese Košice ďalším 15 zamestnancom.

Tlačový odbor MH SR

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours