Je kryptotrh aktuálne podhodnotený? Odborníci sú zriedkavo zajedno!

Zdieľaj

Kryptomenový trh má tendenciu neustále udivovať investorov aj účastníkov trhu. Podľa odborníkov sa opakuje investičná príležitosť známa z rokov 1999 až 2001, kedy boli na akciových trhoch ponúkané akcie dnešných technologických gigantov za veľmi nízke ceny. Odborníci sa najmä pozastavujú nad rozporom medzi hodnotou a cenovým vývojom trhu a tým, čo sa udialo na poli regulácie v Spojených štátoch Amerických. Analytici naprieč odbormi tvrdia, že trh s kryptomenami dramaticky podceňuje býčie potenciál, ktorý tieto finančné nástroje majú v spojení s potenciálnymi vznikmi spotových bitcoinových ETF (Exchange-Traded Funds). A to najmä teraz, keď trh zápasí s medvedou náladou. Pričom odkazujú na prelomový verdikt v spore Grayscale a americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Spoločnosti Grayscale dal súd vo Washingtone za pravdu, keď zrušil zamietavé rozhodnutie SEC, ktorým obhajovala nepovolenie zriadiť spotové bitcoinové ETF pod patronátom spoločnosti Grayscale. Súdne rozhodnutie tvrdo kritizuje odôvodnenie regulátora na zamietnutie žiadosti ako „svojvoľné a rozmarné“.

Platenie za X. V poriadku, ale čo za to dostaneme?

Jeff D. Opdyke, popredný americký odborník na osobné financie a investície, poznamenáva, že súčasný medvedí trh predstavuje zlatú príležitosť na nákup bitcoinu za nízku cenu a dodáva, že je nepravdepodobné, že by BTC tieto ceny v budúcnosti ešte niekedy videl. Pre spoločnosť Henley & Partners uviedol, že:

„Kryptomeny dnes, v dôsledku medvedieho trhu, predstavujú fantastickú príležitosť na nákup, pretože tieto ceny už pravdepodobne nikdy neuvidíme.“

K rovnakému záveru dospela aj spoločnosť K33 Research, ktorá vo svojej správe upozorňuje na nesúlad trhu medzi existujúcou medvedou náladou investorov a optimistickými vyhliadkami na schválenie spotových bitcoinových ETF Komisiou pre cenné papiere a burzy. Senior analytik, Vetle Lunde, a viceprezident K33 Research, Anders Helseth, sa domnievajú, že mnohí investori prehliadajú potenciál spotových bitcoinových ETF, čím prispievajú k aktuálnemu poklesu trhu. Zhodne uvádzajú, že:

„Trh dramaticky podceňuje dopad amerických ETF na BTC a poťažmo ETF na báze futures na ETH. V septembri nás čaká len málo katalyzátorov, čo ponúka solídnu príležitosť na strategické umiestnenie pred októbrom plným udalostí, ktoré budú hýbať trhom.“

Je teraz ten správny čas začať budovať kryptografické portfólio?

Podľa odborníkov je teraz ten správny čas na vstup na kryptografický trh. Argumentujú tým, že investori ešte plne nedocenili víťazstvo Grayscale proti SEC. To dáva nádej na zvrat k býčej nálade v budúcnosti. Uvádzajú, že sa dá aktuálny vývoj kryptografického trhu porovnať so počiatkami akciového trhu a upozorňujú, ako vtedy bolo pre investorov výhodné, keď sa týchto raných fáz zúčastnili.

K zvratu môže prispieť prípadná vlna schválených spotových bitcoinových ETF v októbri. Podľa analytikov agentúry Bloomberg, Jamesa Seyffarta, Elliotta Z Steina a Erica Balchunasa, je po víťazstve Grayscale nad SEC 75 % pravdepodobnosť, že SEC spomínané fondy schvália ešte tento rok a až 95 % pravdepodobnosť, že k tomu dôjde najneskôr do konca budúceho roka (20) .

Aj napriek miernemu optimizmu odborníci zdôrazňujú, aby investori boli trpezliví, a varujú pred rizikami, ktoré sú s kryptografickým trhom spojené. Najmä potom upozorňujú na stále chýbajúci právny rámec kryptomien as tým súvisiacimi ťažkosťami. Rovnako tak intonujú chýbajúce regulácie, ktoré by mohli do budúcnosti niektoré potenciálne investície znehodnotiť.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours