Financie na 13. dôchodky, pomoc s hypotékami či banková daň. To sú priority MF SR

Zdieľaj

Predseda vlády SR Robert Fico sa  na ministerstve financií stretol s ministrom Ladislavom Kamenickým. Hovorili o aktuálnej situácii v oblasti financií a o prioritách a úlohách, ktoré pred ministerstvom stoja v najbližších týždňoch a mesiacoch.

Premiér aj minister sa zhodli v tom, že úplnou prioritou je príprava realistického štátneho rozpočtu na budúci rok. Na jeho zostavenie je však extrémne málo času. Prípadné rozpočtové provizórium by mohlo priniesť viacero negatív. Rezort financií však naplno pracuje aj na ďalších opatreniach.

Rok po zániku FTX: Cena Bitcoinu sa zdvojnásobila a niekoľko ďalších kryptomien rástlo ešte viac, vrátane Chainlinku

„Na spracovanie Programového vyhlásenia vlády SR sme dávali na váhu konsolidáciu a priority, ktoré sme sľúbili verejnosti. V roku 2024 bude 13. dôchodok, ministerstvo financií predstaví postup pri bonifikácii úrokov pri hypotékach a pripravuje aj návrh na bankovú daň,“ povedal po stretnutí predseda vlády SR Robert Fico

„Verejné financie naši predchodcovia za ostatných tri a pol roka dostali do katastrofálneho stavu. Máme pred sebou náročnú úlohu. Už teraz však môžem potvrdiť, že zabezpečíme financie na 13. dôchodky. Pri téme hypoték už máme konkrétny návrh. Ide o návrh na pomoc ľuďom pri refixácii hypoték, ale aj nové podmienky pri hypotékach pre mladých,“ doplnil minister financií Ladislav Kamenický.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours