Slovenský mliekárenský klenot končí. Kvalitná mliekareň Selce ukončila výrobu

Zdieľaj

Mliekareň Kopanice Selce, dlhoročný líder v regionálnom mliekarenskom priemysle, ohlásila v pondelok nečakané ukončenie svojej činnosti. Táto správa prišla ako šok pre mnohých miestnych obyvateľov, pre ktorých boli výrobky tejto mliekarne synonymom kvality a tradície po viac ako tri desaťročia.

Zamestnanci mliekarne a predstavitelia Roľníckeho družstva Selce potvrdili túto smutnú správu pre portál BBonline.sk. Avšak podrobnosti týkajúce sa dôvodov ukončenia činnosti zatiaľ neboli poskytnuté verejnosti.

V posledných rokoch sa spoločnosť potýkala s narastajúcimi finančnými problémami. Hlásené straty a pokles tržieb signalizovali narastajúce problémy, ktoré vyústili do tohto nečakaného rozhodnutia. Tento vývoj predstavuje nielen ekonomickú stratu pre región, ale aj koniec dlhoročnej tradície.

Nezmenil sa Wilders, ale situácia v Európe

Komunita čaká na ďalšie informácie a je zvedavá, aký dopad bude mať zatvorenie mliekarne na lokálny trh a zamestnanosť v regióne. Zatiaľ čo niektorí dúfajú v možné riešenia alebo predaj spoločnosti, iní sa obávajú dlhodobých negatívnych dôsledkov.

„Milí naši zákazníci, chceme Vám všetkým poďakovať za Vašu priazeň a vernosť. Vieme, že pre väčšinu z Vás boli naše výrobky tie naj a o to viac nás mrzí, že Vám musíme oznámiť nie pre nás potešujúcu správu. Dnešným dňom 27.11.2023 končí Mliekáreň Kopanice Selce.

Ďakujeme všetkým a veríme, že na naše výrobky budete spomínať.“ oznámila slovenská firma na sociálnej sieti.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours