Polovicu čakania na bull market máme za sebou, nasleduje halving a rast Bitcoinu na 150 tisíc dolárov: Týždeň na trhoch

Zdieľaj

Pokiaľ sa história zopakuje, sme približne v polovici čakania na ďalší bull market. Polovicu máme za sebou. Sú to len odhady na základe minulosti, krištáľovú guľu nemáme, ale v hľadáčiku by mohli byť hodnoty okolo 150 000 USD za jednotku kráľa kryptotrhu.

 

Škody z kryptomenových Ponziho schém v roku 2022 výrazne prekonali finančné straty spôsobené hacky a exploity

 

Vitajte na hodlerskom webe pri Týždni na trhoch. Bitcoin za posledných 7 dní držal cenu nad psychologickou hranicou 30-tisíc dolárov a jeho cenovka do tejto chvíle ukazovala približne rovnaké hodnoty ako pred týždňom. Bitcoinová dominancia sa šplhá smerom k 50 percentám, konkrétne 49,3 %.

Od minulého dielu hlavná kryptomena posilnila o takmer 5 tisíc dolárov. Zaoberali sme sa zdanlivo nekonečnou konsolidáciou a vychladnutím záujmu o kryptomeny na čele s Bitcoinom.

Ekosystém Ethereum liquid staking

 

Záujem o krypto chladne ako nenaplnená láska! Sentiment: neutrálny; vyhľadávač zaznamenáva minimá

Polovicu čakania na bull market máme za sebou

Nielen že môžeme mať polovicu čakania na bull market za sebou, ale tiež sa významne skracuje čakanie na ďalšie zníženie ťažobných odmien za vyťažený blok na polovicu. Dá sa veriť predikciám založeným na minulosti? Pravdepodobne nie. Ale dá sa z nich predsa len aspoň približne odhadnúť, čo je možné v budúcnosti?

Bitcoin sa budúci rok dočká svojho už 4. halvingu v histórii. Bude to po štvrté, čo sa rast ponuky skokovo zníži. Z dlhodobého hľadiska je každá takáto udalosť silne bullish pre cenu kráľa kryptotrhu.

V minulosti halvingy fungovali ako katalyzátory dlhodobých bull marketov. Z grafu vyššie vyplýva, že po každom z doterajších 3 polení bezprostredne nasledoval dlhodobý rast ceny na nové historické maximá (ATH).

Hodleri podstupujú riziko, že tentoraz to bude iné. Že sa nezopakuje scenár, ktorý sme videli v minulosti už 3-krát. História sa neopakuje, ale často sa rýmuje. Stávka dlhodobých investorov do Bitcoinu je stávkou na to, že dôvody pre rast BTC nikam nezmizli.

Polovicu čakania máme za sebou. Na čo sa čaká? Je to samozrejme ďalší halving, po ktorom by mohol nasledovať bull market. Na grafe nižšie vidíme porovnanie aktuálneho dlohodobého cyklu s vývojom po dosiahnutí ATH na pomedzí rokov 2017 a 2018.

Máme za sebou tri veľké bull markety. Prvý ťahal hore Bitcoin (BTC) samotný, druhý prišiel po vstupe Etherea na trh a rozmachu ICO, tretí bol v znamení DeFi hypu. Čo bude ťahať hore ten budúci? To je otázka, ktorú by sme si mali klásť.

Vás v tomto článku zaujíma target. Nebudeme zdržiavať, je to niekde okolo 150-tisíc dolárov za bitcoin podľa scenára, o ktorom sa tu bavíme. Naplní sa? To ukáže až čas…

Cykly sa postupne obrusujú a volatilita pomaly a iste klesá. Koľko bull marketov má Bitcoin pred sebou? A na akej cene sa nakoniec dlhodobo ustáli? Bude v tom čase fungovať ako únikový modul z inflačných mien, alebo budeme utekať pred CBDC? Pôjde nám v tom čase ešte o cenu, alebo to bude za každú cenu?

Záver
Väčšina predikcií budúceho vývoja Bitcoinu je založená na historických dátach. Nie inak tomu bolo aj v tomto článku. Tentokrát to bolo o tom, ako si pre seba vyhodnocujete možnosť, že máme za sebou polovicu čakania. Je to veľa, je to malo?

Na konci čakania sa Bitcoinu buď podarí zopakovať minulé zázraky, alebo upadnúť do zabudnutia.

Vitajte v nehostinnom svete kryptomien v čase ochladnutia záujmu a zdanlivo nekonečnej konsolidácie. Úspech na kryptotrhu zvyčajne súvisí s peknou dávkou trpezlivosti a dodržiavanie stratégie po dlhú dobu.

Tento článok neberte ako signál na nákup či predaj, jedná sa o dlhodobý bullish koncept. Kryptotrhy sú najzaujímavejšie pre tých, ktorí myslia dlhodobo, vnímajú cykly, a to, čo sa počas nich v kryptosvete mení.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours