Leto sa s bitcoinom nemazná. Objemy obchodovania sú na 4-ročnom minime

Zdieľaj

Leto sa s bitcoinom nemazná

Bitcoin mal minulý týždeň napriek krátkej rally na začiatku týždňa opäť problémy a počas siedmich dní sa obchodoval prevažne bez zmeny. Kryptomena začala minulý týždeň nad úrovňou 25 700 amerických dolárov a vystúpila na viac ako 26 200 dolárov, ale klesla opäť zhruba na úroveň, kde začala, pretože objem obchodov a dôvera na trhu sú mierne.

Ether zaznamenal v priebehu týždňa veľké prepady, pričom začal na hodnote okolo 1 650 dolárov, potom sa vyšplhal na 1 670 dolárov a následne sa prepadol a teraz sa obchoduje okolo 1 630 dolárov, čo je v medzitýždňovom porovnaní pokles o viac ako 1 %.

Krypto je pre ľudí stále ako športka, hovorí šéf najstaršej českej burzy Coinmate

Zmiernenie na trhu sa odráža aj v iných triedach aktív, napríklad v akciách, pretože investori akurát sledujú diskusie centrálnych bankárov, ktoré prebiehajú na sympóziu v Jackson Hole.

Z Wyomingu zatiaľ vyplýva, že centrálni bankári majú v úmysle udržať sadzby na vyšších úrovniach, aby zabránili opätovnému rastu inflácie – čo rizikové aktíva naprieč všetkými odbormi neprijímajú dobre.

Objemy obchodovania s bitcoinmi na štvorročnom minime

Údaje spoločnosti CryptoQuant ukazujú, že objemy obchodov s bitcoinmi v súčasnej dobe výrazne klesajú a sú najnižšie za posledné štyri roky a viac. Objem obchodovania je na bitcoinovom trhu veľmi premenlivým meradlom, ale približuje nám súčasnú zložitú dynamiku, ktorú majú investori v rukách.

V súčasnej dobe existuje kombinácia faktorov, ktoré spôsobujú pokles objemov. Čiastočne je na vine leto – to nie je nezvyčajné ani na akciových trhoch, kde je mnoho ľudí ďaleko od svojich pracovných stolov. Mnohí držitelia však sedia v pozadí a čakajú, kam sa vývoj najväčšieho svetového kryptoaktívna posunie.

Údaje by naznačovali, že dlhodobí investori vyčkávajú napriek zmierneniu trhu. Cena bitcoinu je síce ďaleko od historických maxím, ale teraz je stále oveľa odolnejšia ako pred rokom. Vzhľadom na to, že sa do konca roka pravdepodobne uskutočnia niektoré významné trhové udalosti, nemalo by sa toto kryptoaktivum možno podceňovať tak silne, ako je to teraz.

Simon Peters, analytik krypto trhov, eToro

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours