Každým týždňom bližšie k parabolickému rastu

Zdieľaj

Týden za týdnem se trh s bitcoiny blíží k době, kdy na základě cyklů mnoho obchodníků očekává bull market a růst na nové dlouhodobé maximum. Historie kryptotrhů je jedna černá labuť (black swan) za druhou a nic nezastavilo digitální zlato v dlouhodobém růstu. Vítejte na hodlerském webu u Týdne na trzích. Za posledních 7 dní se cena BTC propada o 2,6 % s aktuální hodnotou 29 333 USD. Bitcoinová dominance korigovala předchozí růst propadem. Aktuálně dosahuje 48,6 %, což značí pokles o 0,7 %. Od minulého dílu tak altcoiny oproti Bitcoinu lehce posílily. Ukázali jsme si, že čekání na halving během konsolidace se přehouplo přes polovinu. Sklenice je z půlky prázdná, nebo z poloviny plná?
Bitcoin prekonal každú “black swan” udalosť bull marketom
Či sa vám to páči alebo nie, dlhodobé cykly na trhu s bitcoinmi úzko súvisia s halvingami. Ponukový šok v minulosti predznamenával vstup do býčej fázy cyklu.

Bude sa rovnaký scenár opakovať aj teraz? Áno, je to možné. Bude Bitcoin opäť rásť o 1100%? Dosť možno nie. Dáta jasne naznačujú, že cykly postupne slabnú. Napriek rôznym predikciám nám však presné čísla vyjavia iba budúcnosť.

Nemecké financie sú rozhodnutím ústavného súdu v kríze, vláda nemôže zadotovať priemysel

Niektoré grafy naznačujú, že k určitému rastu môže dochádzať ešte pred polením. Nižšie vidíme porovnanie predchádzajúceho cyklu s tým súčasným ukazujúcim až prekvapivo výraznú podobnosť.

Nikdy neviete, kedy sa graf náhle odchýli z očakávanej trajektórie, ako sme to videli napríklad pri modeli Stock to Flow analytika PlanB. Hodler by tak mal mať pripravený plán pre každý scenár.

Existujú aj grafy, ktoré naznačujú, že sme už vstúpili do prvotnej fázy bull marketu. Nasledujúci graf BItcoin OTT Bands (Optimalizované pásma sledovania trendov) sa snaží určiť presné úrovne podpory a odporu odvodené z najvyšších a najnižších úrovní niekoľkých cenových pásiem. Každé pretnutie smerom nahor v minulosti predznamenávalo rast.

Hoci mnohé grafy naznačujú rast, vždy môže dôjsť k nepredvídanej udalosti, ktorá pošle trh strmhlav na juh. Tieto nečakané okolnosti, všeobecne známe ako black swan či čierne labute, sprevádzajú hlavnú kryptomenu už od počiatkov.

Nasledujúci graf dáva do časového a cenového kontextu niektoré z najväčších hackov, bankrotov a ďalších čiernych labutí v histórii Bitcoinu. Veľmi jasne sa ukazuje, že tieto udalosti viedli k výpredajom, ktoré mali dočasný charakter a obvykle pomerne rýchlo nasledoval rast ceny.

Posledný black swan bol pád kryptoburzy FTX, ktorý je mnohými označovaný za najväčší finančný podvod v histórii. Tieto výpredaje sú natoľko zaujímavé, že sa ich každoročne niektorí aktéri pokúšajú vyvolať umelo pomocou rôznych FUDov.

Aký bude budúci FUD? A čo budúca ďalšia čierna labuť? Bude to SEC, ktorá sa už takmer nepokryte snaží zničiť všetok kryptosektor? Alebo pôjde o firmu veľkosti BlackRock, ktorá sa za obrovskej pozornosti médií odkloní od Bitcoinu, ako svojho času Muskova automobilka Tesla?

Mnohoročný Tether FUD nás stále sprevádza, rovnako ako silná chuť zakazovať digitálne meny na každom mieste, kam dorazí trend CBDC. Bude Bitcoin aj naďalej dlhodobo imúnny voči black swan eventom?

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours