Bitcoin ustál jeden z najhorších tohtoročných prepadov?

Zdieľaj

 

Začiatok leta nedáva držiteľom najväčšej kryptomeny veľa príležitostí na oddych. Aspoň teda tým, ktorí každodenne visia očami na cene bitcoinu. Tá sa zatiaľ nie príliš presvedčivo skúša otriasť z druhého najväčšieho tohtoročného prepadu, ktorý počas pondelka poslal bitcoin pod hladinu 60-tisíc dolárov. Najdôležitejšie virtuálne mince odpísala počas jedného dňa až osem percent. V utorok dopoludnia mierne posilnila nad 61-tisíc dolárov, stále však ostala hlboko pod svojím tohtoročným 74-tisícovým maximom. Hrozbe silnejších výpredajov bude čeliť aj počas prázdnin.

Čaká Bitcoin obrovské oznámenie? Bitcoin sleduje technologický miliardár!

Podľa odborového portálu Decrypt teraz ovplyvňuje náladu kryptošpekulantov vlna rozpredávania obrích porcií bitcoínov zo strany netypických hráčov. S predajom v posledných dňoch začali napríklad nemecké úrady, ktoré sa týmto spôsobom zbavujú virtuálnych mincí v hodnote okolo troch miliárd dolárov.

V roku 2020 ich zabavili prevádzkovateľom webové stránky umožňujúce pirátske sťahovanie filmov. Tento výpredaj ale zďaleka nie je na konci, podľa údajov analytickej firmy Arkham zatiaľ poslali Nemci na trh sotva desatinu z množstva zhabanej kryptomeny.

 

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours