Ovplyvnia ceny kryptomien vyplatenie klientov burzy FTX?

Zdieľaj

Analytici K33 Research predpovedajú, že plánované vyplatenie veriteľov FTX v hotovosti by mohlo výrazne pozitívne ovplyvniť kryptomenový trh.

14. mája zverejnili analytici spoločnosti K33 Research, Vetle Lunde a Anders Hesleth, správu týkajúcu sa skrachovanej kryptomenovej burzy FTX. V nej uvádzajú, že plánované vyplácanie veriteľov FTX v hotovosti by mohlo na kryptomenovom trhu vytvoriť vlnu býčieho nákupného tlaku.

Pozitíva vyplácania v hotovosti
FTX má podľa najnovších informácií vyplatiť veriteľom najmenej 14,5 miliardy USD. Ide o sumu, ktorú sa podarilo po bankrote tejto burzy v novembri 2022 zachrániť a môže byť tak použitie na kompenzáciu jej klientov. Tí by ju zároveň mali dostať v hotovosti (dolároch), teda nie v kryptomenách, ktoré mali na platforme v čase jej pádu.

Čo je vlastne umelá inteligencia?

 

„Nie všetky platby veriteľom sú medvedím signálom,“ povedali analytici K33, ktorí porovnali očakávané platby v hotovosti od FTX s plánovanými platbami v kryptomenách od Mt. Gox a Gemini (v súvislosti s bankrotom Genesis Global), ktoré majú dohromady aktuálnu hodnotu 10,6 miliardy USD.

 

Nákupný tlak od príjemcov hotovosti (FTX) by podľa nich mohol do značnej miery ovplyvniť a zároveň negovať predajný tlak od veriteľov vyplácaných v kryptomenách (Gemini, Mt. Gox).

K tomu však poznamenali, že bude nemožné odhadnúť čistý nákupný alebo predajný tlak z týchto platieb skôr, ako sa reálne uskutoční. Poznamenali však, že načasovanie platieb by mohlo byť kľúčovým prvkom pri predpovedaní ich vplyvu na trh.

Platby od Gemini vo výške 1,7 miliardy USD by sa mali spustiť začiatkom júna tohto roku. Vyplácanie však budú v kryptomenách.

Mt. Gox by zase mala vyplatiť svojich veriteľov do októbra 2024 v celkovej sume 8,9 miliardy USD. Do značnej miery budú tiež vyplatení v BTC a BCH.

Vyplácanie veriteľov a vplyv na ceny kryptomien
Analytici K33 Research poznamenali, že okolo plánovaného dátumu splatnosti pre veriteľov FTX je ešte mnoho otáznikov, pretože súd stále neschválil návrh FTX na ich vyplatenie. Analytici však tvrdia, že väčšina veriteľov FTX očakáva, že platby budú realizované koncom tohto roka.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours