Cena bitcoinu a krypta sa po mesiacoch stagnácie odtrhla. K smútku držiteľov

Zdieľaj

Bitcoin a krypto akoby sa vrátili z dlhej dovolenky, v kondícii ale príliš nevyzerajú – brané teda podľa vývoja ceny. Po zhruba desiatich týždňoch stagnácie okolo kurzu 29-tisíc dolárov za jeden bitcoin sa cena najrozšírenejšej kryptomeny nakrátko prepadla až na 25-tisíc dolárov, vzápätí mierne vzrástla na 26 400 dolárov.

Počas piatkového dopoludnia odpisoval bitcoin v medzidennom porovnaní okolo ôsmich percent. Druhá najväčšia virtuálna mena éter na tom bola o percentuálny bod lepšie, pretože sa podľa informácií agentúry Bloomberg chystajú americkí regulátori dať zelenú burzovo obchodovanému fondu (ETF) naviazanému na éterové futures. Platí ale, že s prepadom bitcoinu sa zviezol celý trh. Napríklad litecoín či XRP oslabili počas posledných 24 hodín o zhruba 14 percent.

Rusko chce miliónové odškodné za výlety sobov. Nórsko radšej opraví plot

Interpretácia takéhoto pádu bitcoinu a krypta existujú v zásade dve. Podľa správy denníka Wall Street Journal odpísala spoločnosť SpaceX počas minulých dvoch rokov zo svojej súvahy hodnotu bitcoinu zodpovedajúcu 373 miliónom dolárom a svoje „firemné“ bitcoiny rozpredávala.

Ale niekedy bývalo aj horšie. Keď prišla mánia okolo NFT alebo došlo k rýchlym pohybom na trhu, väčšinou smerom dole, boli zápchy na blockchaine ešte vyššie a ceny niektorých úkonov sa mohli vyšplhať aj na stovky dolárov. To väčšinu ľudí, ktorí si éter nenakúpili pred mnohými rokmi za pár šupov, odradilo hoci len od vyskúšania nových funkcií decentralizovaných financií.

Dnes je situácia významne lepšia. Na Arbitre a ďalších za overenie transakcie bežne platíte pár centov, len výnimočne sa dostane cena na dolár. To síce nie je stále úplne lacné, ale nové upgrady Etherea by mali náklady zraziť na zlomky centov.

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours