61% Američanov žije od výplaty k výplate! Po výpadku platieb Fedu sa množia otázky, či banka pokryje penále

Zdieľaj

Viac ako polovicu ľudí v USA delí len jedna výplata od platobnej neschopnosti. Na problém upozornil výpadok v platobnom systéme Fedu, ktorý spôsobil, že zamestnanci nedostali včas zaplatené.

Niektoré z najväčších amerických bánk nespracovali vklady po tom, čo jeden z platobných systémov Federálneho rezervného systému utrpel 3. novembra výpadok. Banky zdôraznili, že zákaznícke účty „zostanú v bezpečí“ a zostatky budú aktualizované, akonáhle bude problém vyriešený.

Chyba bola spôsobená problémom so spracovaním v Automated Clearing House (ACH). Ide o sieť na spracovanie platieb široko využívanú bankami a zamestnávateľmi na ukladanie miezd na bankové účty zamestnancov.

Financie na 13. dôchodky, pomoc s hypotékami či banková daň. To sú priority MF SR

Problém spôsobil, že časť Američanov nedostala výplatu v očakávanom termíne. Mnohí z nich sa potom na sociálnych sieťach sťažovali, že nemohli včas zaplatiť nájom a pýtali sa, či im FED či iná banka pokryje penále či úroky z omeškania spôsobené výpadkom.

Podľa prieskumu CNBC zo septembra tohto roku 61 % Američanov žije od výplaty k výplate. Počet ľudí bez úspor vzrástol z už aj tak vysokých 58 % v marci 2023.

Niektorí bitcoineri navrhli, že problémy dolárových platieb poukazujú na celkovo zlý systém fiat peňazí a navrhujú Bitcoin ako náhradu. Takéto porovnanie BTC a USD však pokrivkáva vzhľad k tomu, že Bitcoin pri súčasnej škálovateľnosti zatiaľ nie je zďaleka schopný vysporiadať rovnaké množstvo platieb, ako centralizované dolárové siete.

 

.

More From Author

+ There are no comments

Add yours